×
N1 Robot
Robotlu Otomasyon Sistemleri
Adres
Anbar Mah. 2973. Sok. A2 Bl. No: 11/B 38170 Melikgazi, Kayseri/TURKEY
Telefon
+90 352 311 50 20
7/24 Destek Hattı
+90 546 617 62 68
+90 546 N1 Robot
E-Mail
info@n1robot.com
Sacların bükülmesi, preslenmesi ve kıvrılmasında kullanılan abkant preslerin endüstriyel robotlarla entegre edilmesi, üretime hız ve esneklik katarak, verim artışı sağlar. Bu özelliğiyle robotlu abkant pres besleme sistemleri, daha düşük çevrim süresi ve yüksek kalite için başarılı bir robotlu otomasyon uygulamasıdır.

Robotların abkant pres sahası içerisinde çalışabilmesi, operatörler için yüksek güvenlik sağlayarak makineyle ilişkili olan yaralanma risklerini ortadan kaldırır. Robotlu abkant pres besleme sistemlerinde, tekrarlanan ağır yük taşıma işleri nedeniyle operatörlerin karşılaşabileceği bir iş kazasının da önüne geçilmiş olur.

Robotlar, abkant preslerle haberleşme alt yapısı sayesinde geri bildirimli bir şekilde çalışarak doğru zamanda doğru işlemi yapmaktadır. Böylece üretimde kalite artar ve fire azalır.

Özellikle geniş yüzeyli ve ağır parçaların robotlarla birikte beslenmesi üretimde önemli avantaj sağlayacaktır. Ufak ve hassas parçalarda ise hatasız tekrarlanabirlik sayesinde, işletim maliyeti ve parçanın üretim zamanında azalma yaşanacaktır.

Robotlu abkant pres besleme sistemine geçiş için müşterinin tüm istek ve talepleri toplanarak aşağıdaki adımlar izlenir:

  • Bükülecek parçanın robotlu sisteme geçişinin uygunluğu kontrol edilir.
  • Simülasyon üzerinde bükülecek parçalar analiz edilerek, prosese uygun çevrim süresi, hız, erişim mesafesi ve yük kapasitesine sahip abkant pres besleme robotu belirlenir.
  • Parçaların bükülmesi için birden fazla pres besleme robotuna ihtiyaç varsa, sistem bir hat şeklindeki istasyonlarla kurulur.
  • Büküm çalışmasına uygun, en yüksek verimliliği sağlayacak tutma ve referanslama ekipmanları tasarlanır.
  • Projenin kapsamına göre elektrik, otomasyon ve plc alt yapısı oluşturulur.
  • Tasarlanan sistemin uygunluğu müşteri ile birlikte yapılan çalışmaların neticesinde netleştirilerek, sisteme genel şekli verilir.
  • Hazırlanan sistem, iş sağlığı ve güvenliğine uygun ekipmanlarla donatılarak, devreye alınır.
  • Devreye alma işlemi tamamlandıktan sonra satış sonrası hizmetler ve eğitimlerle sistemin devamlılığı sağlanır.
Copyright © Tüm hakkı saklıdır. İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.
Web Tasarım_Medyatör